تبلیغات
دانشجویان مهندسی برق ورودی 87 - اخبار هدفمندسازی یارانه ها !!!

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 28 آذر 1389

سلام

فکر نکنید این پست سیاسیه . اصلا اینطور نیست

بنزین سهمیه‌ای 400 و آزاد 700 تومان تعیین شد
 

براساس اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها؛

خبرگزاری فارس: ستاد هدفمند كردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 2 خود میزان سهمیه و قیمت های جدید حامل های انرژی را اعلام كرد.


 

به گزارش خبرگزاری فارس متن كامل این اطلاعیه آمده است:
میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل وگاز خودرو (سی ان جی) در حوزه حمل و نقل كه بر اساس قانون هدفمندكردن یارانه تعیین شده است برای وسایل نقلیه بنزین سوز، گاز سوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:

1ـ سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی، عمومی و موتورسیكلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.

2ـ بنزین معمولی سهمیه ای به قیمت هر لیتر4 هزار ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7 هزار ریال و گاز خودرو (سی ان جی) هر متر مكعب به قیمت 3 هزار ریال تعیین می شود.

3ـ بنزین سهمیه ماه های گذشته خودروهای شخصی كه در كارت سوخت افراد باقیمانده است به صورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000 ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.

4ـ سوخت كلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و كاربری سهمیه بندی شده و گازوئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500 ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.

5-به منظور حمایت از بخش كشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراكز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیر سهمیه ای 3500 ریال تعیین می گردد.

6 - جهت رفاه و نیز امكان مدیریت فعال بخش حمل و نقل كه از گازوئیل استفاده می كنند سهمیه این بخش به صورت دو ماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.

ضمناً‌ علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند1 ، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود كه از دی ماه 1389 از طریق كارت سوخت خودرو قابل استفاده است.

همچنین وسایل نقلیه دیزلی (گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداكثر میزان مصرف10روز برای یك مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند. 

یارانه نقدی از یكشنبه قابل برداشت است

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در گفت‌وگو با مردم از شبكه اول اعلام كرد: از فردا یكشنبه 28 آذر 89 یارانه نقدی 81 هزار تومان به حساب مردم قابل برداشت است.


 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگوی مستقیم با مردم كه از شبكه اول سیما پخش می‌شود اعلام كرد: مرحله برداشت یارانه نقدی كه به حساب سرپرست خانوار به ازای هر نفر 81 هزار تومان برای دو ماه واریز شده بود از روز یكشنبه 28 آذر 89 قابل برداشت است.
وی تأكید كرد: آزادسازی قیمت‌ها نداریم بلكه از ابتدای یكشنبه 28 آذرماه كار شروع می‌شود و سهمیه بنزین و گازوئیل به حساب كارت‌های سوخت شارژ شده و نیازی به ذخیره‌سازی بنزین و گازوئیل نیست.
احمدی‌نژاد افزود: همه مردم با صرفه‌جویی و همكاری و قانع بودن به سهم خود به موفقیت این طرح كمك كنند كه بركت و سود آن به نفع همه ملت خواهد بود و امنیت و دلخوشی برای همه به ارمغان خواهد آورد.
رئیس جمهور با بیان اینكه به همه نقاط ایران از شهر و روستا سفر كرده است، گفت: كسانی را دیده است كه 25 سال میوه نخورده‌اند و یا بچه‌ای را دیده كه دنبال خودروی رئیس جمهور می‌دویده، در حالی كه كفش و لباس مناسب نداشته اما درخواست او این بوده است كه سقف مدرسه‌اش در حال ریزش است و باید آن را تعمیر كنند.
وی تأكید كرد: یارانه واریز شده به حساب مردم از بیت‌المال بوده و در مصرف كردن آن نهایت صرفه‌جویی و دقت را داشته باشند.

 

 

واریز 4 هزار تومان یارانه نان به حساب مردم

 

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور در گفت‌وگوی زنده با مردم از شبكه اول سیما اعلام كرد: ظرف 7 تا 10 روز آینده برای یارانه نان مردم نفری 4 هزار تومان واریز می‌شود.


 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد‌ رئیس جمهور كه هم‌اكنون با شبكه اول سیما با مردم صحبت می‌كند، اعلام كرد: چون نان به عنوان مهمترین غذای مردم شناخته می‌شود و مردم باید نان خوب بخورند ظرف 7 تا 10 روز آینده برای هر نفر مبلغ 4 هزار تومان یارانه نقدی جداگانه به حساب مردم واریز می‌شود.
رئیس جمهور همچنین با بیان اینكه یارانه 81 هزار تومانی برای دو ماه اول به حساب مردم واریز شده گفت: تمام تلاش این است كه برای مرحله دوم پرداخت یارانه نقدی این مبلغ به دو برابر افزایش پیدا كند.
احمدی‌نژاد از مردم درخواست كرد: با توجه به اینكه مردم از فردا می‌توانند یارانه نقدی واریز شده به حساب سرپرست‌ خانوارها را برداشت كنند اما به مردم توصیه كرد دست نگه دارند تا قبض آب، برق و گاز ارسال شود و با توجه به برنامه كاهش مصرف انرژی و مدیریت خانواده یارانه نقدی خود را برداشت كنند.

حمل‌ونقل عمومی تا پایان سال اجازه افزایش قیمت ندارد

خبرگزاری فارس: استاندار تهران گفت: هیچ‌ یك از بخش‌های حمل‌ونقل عمومی اعم از واحدهای اتوبوسرانی، تاكسیرانی و مترو تا پایان سال اجازه افزایش قیمت و كرایه حمل‌ونقل را نخواهند داشت.


 

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»‌ با تأكید براینكه هیچ مشكلی در جریان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و اصلاح قیمت‌ها پیش‌بینی نمی‌كنیم، اظهار داشت: با هماهنگی كه از مدتها پیش به منظور اجرای این قانون به عمل آمده بود، در حال حاضر تمامی جایگاههای سوخت آمادگی كامل برای ارائه سوخت با قیمت‌های جدید را دارند.
استاندار تهران با بیان اینكه حداكثر از ساعت 30 دقیقه بامداد امروز تمام جایگاهها سوخت را با نرخ جدید عرضه خواهند كرد، گفت:‌ نرم‌افزار مربوط به محاسبه قیمت‌های جدید در اختیار تمام جایگاهها قرار گرفته و تغییرات قیمتی به صورت خودكار در تمام جایگاههای استان تهران انجام خواهد شد.
تمدن تأكید كرد: واحدهای نظارت و بازرسی استانداری تهران در سطح شهر اجازه هیچ‌گونه تخلف و افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها را نخواهند داد.
استاندار تهران خاطرنشان كرد: شبكه حمل‌ونقل عمومی در حال حاضر به طور كامل آمادگی جابجایی مسافران شهری را دارد و پیش‌بینی‌های لازم برای پاسخگویی به افزایش تقاضای استفاده از حمل‌ونقل عمومی انجام شده است.
وی خاطرنشان كرد:‌ از فردا به صورت تدریجی اتوبوس‌ها و ون‌های جدید به ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران اضافه خواهد شد.
به گفته استاندار تهران هیچ‌ یك از بخش‌های حمل‌ونقل عمومی اعم از واحدهای اتوبوسرانی، تاكسیرانی و مترو تا پایان سال اجازه افزایش قیمت كرایه حمل‌ونقل را نخواهند داشت.
تمدن در همین رابطه افزود: این امر به تمام بخش‌های حمل‌ونقل استان تهران ابلاغ شده است.

آغاز اجرای طرح تحول اقتصادی

عصرایران - محمود احمدی ن‍ژاد ،‌رئیس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره طرح تحول اقتصادی توضیحاتی داد كه اهم آن در زیر می آید:

*
امروز معادل شش و نیم میلیون بشکه نفت و گاز در کشور تولید و دو میلیون و سیصد هزار بشکه صادر و چهار میلیون و دویست هزار بشکه در داخل مصرف می شود.

 با احتساب هر بشکه نفت معادل 85 دلار در چهار میلیون و دویست هزار بشکه در 365 روز سالانه 120هزار میلیارد تومان مصرف انرژی در داخل داریم که این چهار برابر متوسط مصرف دنیاست.

  این در حالی است که ما بیش از چهار برابر متوسط دنیا رفاه نداریم و رفاه ما تقریبا معادل متوسط دنیاست و این انرژی باید در خدمت رفاه مردم باشد.

* چند اشکال وجود دارد اول اینکه اسراف زیاد است و با مصرف کمتر نیز می توان همین سطح رفاه را حفظ کرد.

 اشکال دیگر این است که بهینه مصرف نمی کنیم و مصرف لوازم خانگی، خودرو، دستگاههای گرمایشی و سرمایشی ما بالاست.

  اشکال دیگر این است که همین مقدار مصرف نیز عادلانه توزیع نمی شود و بعضیها 30 برابر دیگران مصرف می کنند و باعث ایجاد فاصله طبقاتی می شوند در حالی که ما یارانه می دهیم تا عدالت برقرار شود.

*4 هزار تومان برای هر نفر در ماه بابت هزینه نان به حساب مردم واریز می شود.
  این واریز دوم در مرحله اول همین هفته و تا 7 الی 8 روز آینده انجام می شود.
 البته بخشی از هزینه نان در مرحله اول دیده شده است اما می خواهیم مردم نان خوب بخورند.

* با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها با محاسباتی که ما انجام داده ایم از همان روز اول وضع شش دهک جامعه به لطف خدا بهتر می شود.
دهك دهم ،‌ با این طرح ،‌ هزینه هایش 13 هزار تومان افزایش می یابد ولی 150 هزار تومان می گیرد.
 
‌با اجرای این قانون دو دهک جامعه باید یک کمی صرفه جویی کنند و دو دهک هم باید بیشتر صرفه جویی کنند.

 بالاخره خیلی زندگی مرفه و باز و بدون هیچ کنترلی دارند اینکه خوب نیست به نفع خودشان هم نیست این را باید کمی کنترل کنند و هزینه و مصرفشان را محدود کنند گرچه با اصلاحات اساسی که در اقتصاد انجام خواهد شد همه سود می برند.

* در سفرهای استانی دیده ام افرادی را كه 25 سال است میوه نخورده اند. بچه ای را دیدم كه لباس هم نداشت ولی نمی گفت به ما كمك كنید ،‌می گفت سقفمدرسه مان دارد می ریزد.

* طرح تحول اقتصادی از بامداد یكشنبه ،‌28 آذر 89 آغاز می شود.

*‌با اجرای صحیح این طرح ،‌ظرف 5 سال ایران گلستان می شود.
بخشی از بودجه را صرف فناوری فضایی كردیم ،‌ دیدید كه تا چه حدی پیشرفت كردیم و اگر كمی بودجه را بیشتر كنیم ،‌ظرف چهار سال موجود زنده به فضا می فرستیم.

* مرحله برداشت یارانه نقدی كه به حساب سرپرست خانوار به ازای هر نفر 81 هزار تومان برای دو ماه واریز شده بود از روز یكشنبه 28 آذر 89 قابل برداشت است. مردم برای برداشت پول یارانه عجله نکنند،اکنون که قرار است از فردا این طرح شروع شود، مردم باید برای استفاده از پول یارانه ها برنامه ریزی کنند.

* در بخشهای مختلف از جمله صنعت، خدمات، بانکها و بازار بسته های خوبی پیش بینی شده و در برخی بخشها قرار است قیمتها پایین بیاید و خرید و فروش تسهیل شود.

* از كسانی كه از گرفتن یارانه انصراف داده اند ،‌تشكر می كنم.

* بهمن ماه دوباره به حساب مردم پول می ریزیم.

* طرح تحول اقتصادی برای اولین بار است كه در دنیا اجرا می شود.
طبقه بندی: متفرقه، 
ارسال توسط مدیر وبلاگ
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin